• %100 doğal bileşenlerden üretilir. Üretiminde sadece malt, şerbetçiotu, su ve bira mayası kullanılır. Şeker, pirinç, mısır şurubu, glikoz vb. gibi maliyetleri düşürmek adına biranın saflığını bozan yan ürünler kullanılmaz.
  • Yalnızca %100 malt olmasına değil, en iyi maltların kombine edilip daha kompleks karakterde biralar üretilmesine dikkat edilir. Böylece “bira suyu!” değil, dolgun tatlı gerçek bir bira içmiş olursunuz.
  • Piyasada en çok tüketilen seri üretim ucuz biralara göre 25-30 kata kadar daha fazla şerbetçiotu kullanılır. Bu da size aroması son derece zengin bir bira deneyimi yaşatır. Çünkü craft bira üreticileri “nasıl daha ucuza satabilirim” sorusundan değil “maliyeti ne olursa olsun nasıl daha lezzetli bira üretebilirim” sorusundan yola çıkarak üretim yaparlar. Tek tip birayla çok geniş kitlelere değil, farklı tür biralarla farklı damak zevklerine hitap etmeyi tercih ederler.
  • Tek tip bira içmek zorunda kalmazsınız. Seri üretim yapan büyük bira üreticileri satış kaygıları sebebiyle genellikle sadece hepsi birbirine benzeyen tek tip biralar (Pilsen-Lager) üretirken, craft biralarda biranın yüzlerce çeşidini bulabilirsiniz. Craft bira üreticileri reklam kampanyaları ve yılsonu satış hacimlerinden ziyade, ürettikleri biranın lezzetine ve yeni tatlar geliştirmeye odaklanır. Böylece tat profilleri birbirinden farklı çok fazla seçenekte biralar içmiş olursunuz.
  • Sadece patates veya fındık fıstıkla beraber içmek zorunda kalmazsınız, deniz mahsullerinden tatlılara kadar her yemeğe mutlaka eşlik edebilecek bir craft bira bulabilirsiniz.