Kendine özgü kompleks karakteri ve amber rengiyle dünyaca ünlü olan Fullers London Pride, İngiltere’nin önde gelen ve en itibarlı “ale” birasıdır. Zengin, yumuşak ve son derece dengeli bir bira olarak sahip olduğu karakteristik malt lezzeti Target, Challenger ve Northdown olmak üzere 3 ayrı türde şerbetçiotuyla tamamlanmıştır.

2010 Dünya Bira Ödülleri’nde “Dünyanın En İyi Pale Ale Birası” seçilen, 2010 Denver Uluslararası Bira Yarışmasında Pale Ale sınıfında altın madalya kazanan, 1979 ve 1995 yıllarında CAMRA Büyük İngiliz Bira Festivali’nde iki kez “En İyi Bitter Bira” dalında şampiyonlukla ödüllendirilen ve dünyada bunun dışında pek çok sayıda ödüle sahip olan London Pride’ın lezzeti, içki yazarı ve eski CAMRA direktörü Stephen Cox tarafından “dilinizin üzerinde dans eden meleklerin verdiği bir haz…” olarak ifade edilmiştir.

Tadım Notları: Açık amber renkli ve hafif-orta seviyede gazlıdır. Malttan gelen yumuşak bir karamel tadına hafif çiçeksi şerbetçiotu kokuları ve lezzeti eşlik eder ve böylece ilk yudumda hissedilen tatlılık, bitişte yerini kusursuzca dengelenmiş bir acılığa bırakır. Bu acılık aynı zamanda arka tonlarda pipo tütünü aromaları da barındırır.

Yemek Uyumu: Hint, Akdeniz, Orta Doğu yemekleri; cheddar ve küflü peynirler; et, tavuk, balık ve diğer deniz mahsulleri.

Türü: Pale Ale
Alkol Oranı: %4,7
İdeal İçim Sıcaklığı: 7-10 C.
Ülke: İngiltere