Soyu 18. Yüzyılın Londra’sına dayanan dolgun karakterli, koyu renkli ve kompleks bir bira olan ve tüm dünyada bir çok ödül kazanan Fuller’s London Porter, dünyanın en iyi Porter birası olarak dikkate alınmakta; aynı zamanda www.ratebeer.com gibi dünya biralarının değerlendirildiği sitelerde sıklıkla “dünyadaki bir numaralı Porter bira” olarak oylanmaktadır.

Siyah, Kristal ve Çikolata türündeki kavruk maltların bir arada harmanlanmasının yarattığı yumuşak ve kremamsı etki, geleneksel Fuggles şerbetçiotlarıyla dengelenerek London Porter’ın üstün lezzetini oluşturur.

Tadım Notları: Biranın gelişiminde tarihsel ve önemli bir tür olan bu porter biranın çikolatamsı ve zengin karakteri Siyah ve Çikolata maltlarından gelmektedir. Siyah bir renge ve fazla yoğun olmayan kahve rengi bir köpüğe sahiptir. Burunda kavruk malt, kahve, esmer şeker, kuru üzüm ve hafif bir is kokusu hissedilir. Ağızda tam gövdeli, yumuşak, kremamsı bir etki bırakır. Sahip olduğu kahve ve çikolata notaları bitişte yerini hafif bir is tadına ve iyi dengelenmiş bir şerbetçiotu acılığına bırakır.

Yemek Uyumu: Deniz kabukluları, füme etler, ızgara etler, barbeküler, çikolata, brownie ve benzer diğer tatlılar.

Türü: Porter
Alkol Oranı: %5,4
İdeal İçim Sıcaklığı: 10-13 C.
Ülke: İngiltere